Moderný a nadčasový interiér
Spojenie minimalizmu a industriálneho štýlu
Typ interiéru Byt
Miesto Trnava
Rozloha 3 izby
Dátum 2021

Kombinácia materiálov a farieb

Spojenie minimalizmu s prvkami industriálneho štýlu. Týmito slovami by sme opísali našu úspešnú realizáciu kompletného interiéru bytu v Trnave. Hlavnou požiadavkou nášho klienta bolo celý priestor maximálne otvoriť, presvetliť a dodať mu nádych elegancie. Kombináciou bledého dreva s tmavým mramorom sme vytvorili nášmu zákazníkovi harmonické a moderné prostredie.

 

image

Základom úspechu realizácie boli vhodne zvolené farby a kvalitné materiály. Ich doménou nie je len exkluzívny vzhľad, ale aj nadčasovosť. Prírodné tóny si dobre rozumejú s tmavými štruktúrovanými prvkami a dajú im možnosť vyniknúť. V tomto prípade sme zvolili ako základný odtieň svetlý dub a doplnili sme ho kontrastným čiernym mramorom, ktorý celý interiér oživil a nadobudol luxusnú atmosféru.

Moderné prostredie

Elegantná a funkčná kuchyňa

 

Interiér kuchyne je ladený rovnako ako zvyšok bytu do kontrastu čiernej a bledého drevodekoru. Pri tvorbe kuchyne sme museli zohľadniť dispozičné riešenie bytu. Z tohto priestoru sme sa snažili vyťažiť maximum a vytvoriť čo najviac úložného priestoru tak, aby pôsobil vzdušne. Kuchyňa poskytuje nášmu zákazníkovi maximálny užívateľský komfort.

Dominantný prvok interiéru

 

Dôležitou požiadavkou bolo zakomponovanie industriálneho štýlu do interiéru. Kovový policový regál v obývačke priestor celkovo ozvláštnil a pritom ho zanechal vzdušným a vytvoril sa tak interiér s atraktívnym dizajnom.

Industriálny štýl

 

Pri našich posledných realizáciách sa často stretávame s požiadavkou zakomponovania práve tohto štýlu do interiéru. Jeho charakteristickými vlastnosťami sú najmä tehlové múry a kovové dekorácie. Používané sú hlavne prevedenia dreva.

Náš tip

Tmavé prvky pôsobia elegantným dojmom, ale sú náročnejšie na údržbu. Naopak v prípade svetlých odtieňov docielite väčší pocit čistoty a praktickosti.

Originálne prepojenie kuchyne s chodbou

Dispozícia bytu nám umožnila vytvoriť aj dizajnový prvok v podobe lomenej steny, ktorá plynule prechádza z kuchyne do chodbovej zostavy, čim vytvára multifunkčný celok. Pomocou veľkých plôch obkladov sme vytvorili čisté línie za ktorými sú schované praktické úložné priestory na kabáty či iné sezónne veci.

image

Pri spoločnej obývacej izbe s kuchyňou je potrebné myslieť na výber tichých spotrebičov, aby nenarušovali život v obývacej časti. Vyberte si kvalitný digestor, ktorý pohltí paru i nepríjemný zápach.

Praktické riešenie uložného priestoru

V prípade tejto spálne sme pracovali s menším priestorom, kde bolo ideálnou možnosťou vytvoriť nábytok na mieru. Presne zohľadnil rozmery miestnosti a dokonale zapadol do konceptu celého bytu. Spojením s praktickým a zdravým rozmiestnením ako aj dostatkom úložného priestoru sme vytvorili spálňu, kde je radosť zaspávať.

Výsledok realizácie

Hlavnou požiadavkou klienta bolo aj vďaka praktickej dispozícii vytvoriť v dennej zóne bytu príjemné členenie kuchynskej, jedálenskej a obývačkovej časti. Celkový dojem návrhu dotvárajú kvalitne prevedené detaily a vybrané solitéry. Vďaka premysleným a nadčasovým prvkom sme vytvorili moderný a funkčný domov pre mladý pár.

Reakcie klienta

,,Vo firme Rehak sme našli spoľahlivého dodávateľa, ktorý nám zabezpečil všetko pod jednou strechou od návrhu interiéru, cez výrobu nábytku až po samotnú montáž a realizáciu. Ako najväčší prínos hodnotíme vytvorenie dispozičného riešenia, ktoré nám poskytlo praktické rozdelenie priestoru na viaceré obytné zóny. Vďaka ich radám vznikol z aj malého priestoru vzdušný a moderný interiér.''

Súkromný interiér

Video prezentácia projektu

Máte záujem o nábytok do domu a bytu podľa vaších predstáv?

Hľadáte
inšpirácie?