Dentadent s.r.o.
Moderné sterilné prostredie
Typ interiéru Zubné ambulancie
Miesto Senica
Rozloha 5 miestnosti
Dátum 2023

Rozprávanie farbami

Predstavte si ambulancie Dentadent ako miesto, kde sa stretávajú moderný dizajn s profesionálnou starostlivosťou o zdravie. Toto je príbeh o tom, ako sme spoločne s Dentadentom premenili klinické prostredie na príjemné miesto. Nezabudnuteľné dojmy začínajú hneď pri vstupe. Farby, textúry a výber materiálov hrajú ústrednú úlohu v tom, ako sa pacienti a personál cítia vo vnútri. 

image

Vďaka modernej zóne s reprezentatívnou recepciou, nadobudla recepcia v prípade tejto realizácie oku lahodiaci vzhľad. V prípade tejto recepcie sme zvolili dizajnový masívny pult spoločne s dekoračnými drevenými lamelami a 3D logom s podsvietením. Tieto jednotlivé prvky ako celok v konečnom dôsledku celý priestor zútulnili.

Náš tip

Treba myslieť nato, že aj maličkosti v zariadení ambulancie dokážu zmeniť vnímanie vašich pacientov. 

Praktický kancelársky nábytok do ambulancie

Zdravotnícky nábytok do ambulancií a iných zdravotných zariadení musí spĺňať prísne hygienické normy. V prvom rade by mal byť vyrobené zo zdravotne nezávadných materiálov a konštrukčne odolať aj väčšej záťaži. Pri výbere sme sa zamerali aj na kritériá ľahkej údržby, dezinfekcie a umývateľnosti.

image

Keďže sa jedná o zubnú ambulanciu zvolili sme jemné modré odtiene v kombinácií s bielou a drevom. Tieto farby sa zvyčajne chápu ako synonymá čistoty a pokoja.

Dekorácie dotvárajú celkovú atmosféru

Nie je žiadnym tajomstvom, že pacienti sa môžu u lekára cítiť nepohodlne, aj keď im poskytne nadštandardnú starostlivosť. Atmosféra je dôležitá v čakárni aj ordinačnej miestnosti. Letáky pripnuté na nástenke či staré oznamy na dverách pritom určite nepatria medzi výzdobu, ktorú by ste chceli mať doma. 

Ak už nie sú aktuálne a neslúžia vám ani pacientom, vymeňte ich za príjemnejšie dekorácie. Obrazy alebo fotografie sú oveľa priateľskejšie a pacientom pomôžu relaxovať.

Výsledok spolupráce

Kombináciou neutrálnych tónov s prelínajucími detailmi nábytku, ktorého dizajn je ľahký, funkčný a veľmi pohodlný, víta nová ambulancia pani doktorky svojich pacientov v príjemnom a krásnom priestore.

Reakcie klienta

,,Veľmi si vážime ochotu, spoluprácu, komunikáciu a trpezlivosť p. Kulicha, vyhovel nám, vypočul naše špecifické potreby a vytvoril návrhy, v ktorých sa spojila čistota, ergonómia a príjemný pocit pre personál aj pacientov. S realizáciou sme nadmieru spokojní. Pozitívne ohlasy od našich pacientov to len potvrdzujú a vytvárajú príjemnú každodennú atmosféru. Ďakujeme.''

Dentadent s.r.o.
MUDr. Mária Sárkányová

Máte záujem o ambulanciu podľa vaších predstáv?

Hľadáte
inšpirácie?